Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

15.09.2019

"Wprost" (38) Raport: Alkoholicy w Sejmie. Jak piją politycy.

Inne wersje: txt

Kraj

Sejm na gazie – czy część polskich polityków ma problemy z alkoholem? Choroba alkoholowa dotyczy tak samo zwykłych obywateli jak i ludzi wybranych do Sejmu. Zdarza się, że uczestniczą oni w sejmowych posiedzeniach pod wpływem. O problemie alkoholizmu wśród polityków się nie mówi, ale to nie znaczy, że go nie ma. Więcej na ten temat w artykule Joanny Miziołek.

Leczyłam polityków – o leczeniu z uzależnienia, problemach w walce z alkoholizmem i tabu alkoholowym wśród obecnych polityków opowiedziała Ewa Woydyłło-Osiatyńska, terapeutka uzależnień. Rozmowę przeprowadziła Paulina Socha-Jakubowska.

Opozycjo, zmień szachownicę! – Prawo i Sprawiedliwość jest częścią światowej ofensywy prawicowego populizmu. Paradoks politycznych procesów polega na tym, że to liberalne centrum stworzyło miejsce dla nieliberalnej prawicy. I nie jest to wypadek przy pracy – wystarczy fakt, że opozycja na miesiąc przed wyborami, nie potrafi złożyć żadnej konkretnej propozycji. O politycznych zmaganiach pisze Jan Śpiewak.

 

Społeczeństwo

Czekam na góralski coming out – czy środowiska LGBT na Podhalu mogą liczyć na jakiekolwiek wsparcie? I jak obecnie wygląda świat gejów i lesbijek w jednej z najbardziej tradycjonalistycznych i religijnych części Polski? Na te i inne pytania odpowiada Krzysztof Trebunia-Tutka – góral, muzyk, nauczyciel i architekt w rozmowie z Pauliną Sochą-Jakubowską.

Czaszki niezgody – co czaszki oficerów zamordowanych w Katyniu robiły na Uniwersytecie Wrocławskim? Spreparowane szczątki pochowano przez 14 laty, jednak dziś budzą się wątpliwości do ich autentyczności. Temat opisuje Agata Jankowska.

Rzeź na szkolnych zebraniach – oprócz uczniów, w szkole spotykają się ze sobą również ich rodzice. I podobnie jak ich pociechy, każdy jest inny, każdy ma swój światopogląd i przekonanie o tym jak powinna funkcjonować szkoła i jak postępować z dziećmi. I każdy forsuje swoje zdanie. O niepokornych, tym razem, rodzicach, pisze Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin.

 

Biznes

Minimalne szaleństwo – to będzie największy eksperyment ekonomiczny, jaki do tej pory przeprowadzono w Polsce. Szkoda tylko, że chomikami doświadczalnymi stali się sami Polacy. Jarosław Kaczyński zapowiada wielkie zmiany, które mogą uderzyć w wiele grup społecznych i obniżyć wartość doświadczenia i wykształcenia – woźny będzie zarabiał więcej niż nauczyciel. Nad problemem pochyla się w swoim artykule Karol Wasilewski.

Technologiczny luksus - Nowoczesna technologia wpływa na każdy aspekt naszego życia, także na rynek dóbr luksusowych. Na rynku jubilerskim pojawiły się diamenty stworzone przez człowieka. Tańsze i większe, ale równie piękne jak naturalne. O najnowszych tworach jubilerskich pisze Justyna Juszkiewicz.

 

Zagranica

Do krwi ostatniej, czyli nowy bój o komisję - europosłowie ostrzą sobie zęby przed batalią o zatwierdzenie składu nowej Komisji Europejskiej. Przynajmniej kilku jej członków może mieć poważne problemy z uzyskaniem poparcia Parlamentu Europejskiego. Więcej na ten temat w artykule Jakuba Mielnika.

 

Reportaż

Msza za gejów - podczas gdy w Polsce biskupi rozpętali krucjatę przeciwko osobom homoseksualnym, w Londynie z błogosławieństwem prymasa Anglii i Walii działa oficjalne duszpasterstwo LGBT. Jego współtwórcą jest Brytyjczyk o polskich korzeniach. O tym, w swoim artykule pisze Mirosław Wlekły.

 

Kultura

W imię ojca – „Jak wygramy, wrócą przyzwoitość, tolerancja, demokracja, znowu będziemy mogli sobie pozwolić na rozrywkę” – mówi Xawery Żuławski, reżyser „Mowy ptaków”. O swojej twórczości, doświadczeniach i inspiracjach opowiedział w rozmowie z Krzysztofem Kwiatkowskim.

Krzyk niezgody - Od 1 września środowisko artystyczne odmienia przez przypadki słowa „faszyzm” i „antyfaszyzm”. Nie chodzi tylko o rocznicę wybuchu II wojny światowej. Opowiada o tym wystawa w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Jej opis można znaleźć w artykule Jakuba Banasiaka.

 

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 16 września trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

 

 

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów