Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

05.05.2019

"Wprost" (19) Zaczynamy marsz po władzę.

Inne wersje: txt

Temat z okładki: Rafał Trzaskowski o przyszłej roli Tuska i swoim ewentulnym starcie w wyborach na prezydenta Polski

Kraj

Zaczynamy marsz po władzę. Idą niełatwe czasy, ciepła woda w kranie z całą pewnością nie wystarczy. Nadchodzi czas brania byka za rogi – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Donald Polskę zbaw! Jeśli Donald Tusk chce znaleźć receptę na bolączki Polaków, musi na nowo przemyśleć swoje podejście do liberalizmu.

Wygram z rakiem. Czeka mnie ważna walka, być może najważniejsza w życiu, ale wierzę, że wygram z rakiem – mówi Janina Ochojska, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej.

Krajobraz po strajku. Twarda rozprawa rządu ze strajkującymi nauczycielami nie wpłynęła negatywnie na poparcie dla Zjednoczonej Prawicy – PiS wciąż utrzymuje kilkupunktową przewagę nad Koalicją Europejską.

Ambasador z problemami. PiS ma kłopot z obsadą funkcji ambasadora Polski w NATO. To z punktu widzenia bezpieczeństwa Polski najważniejsza placówka dyplomatyczna. Tymczasem Tomasz Szatkowski, kandydat na to stanowisko, wywołuje opory w samym obozie władzy.

Społeczeństwo

Dzieci, które nie chcą żyć. Nie wiadomo, dlaczego coraz więcej nastolatków, a nawet dzieci w Polsce, próbuje się zabić. Nikt tego nie bada, a psychiatria dziecięca jest w zaniku.

Biznes

200 Wprost największych polskich firm. Tegoroczna Lista 200 największych firm tygodnika „Wprost”to lista rekordów. Oprócz tego, że zadebiutowało na niej najwięcej nowych spółek, to na dodatek cała dwusetka zanotowała najlepsze wyniki finansowe w historii zestawienia.

Zagranica

Wielka nadzieja Ukrainy. Ukraińcy na wschodzie, blisko linii frontu z Rosją pokładają wielkie nadzieje w nowym prezydencie. Telewizyjny komik bez politycznego doświadczenia ma na razie program tak niejasny, że każdy może go sobie przykroić do własnych oczekwiań.

Kultura

Czas zawiedzionych nadziei. Zamknięcie się na inny świat, kulturę, wrażliwość, wyobraźnię jest po prostu głupie – mówi Krystyna Janda. Rolą w „Słodkim końcu dnia” wybitna aktorka wraca do kina.

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 6 maja trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski, a już w niedzielę od godziny 20:00 będzie dostępne w formie e-wydania.

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów