Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

08.04.2019

Michał M. Lisiecki apeluje do przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości o odwagę cywilną i nieuleganie naciskom

Inne wersje: txt

Michał M. Lisiecki opuścił areszt w ubiegła środę.  Sąd Okręgowy we Wrocławiu utrzymał postanowienie sądu pierwszej instancji, który trzy tygodnie wcześniej zgodził się, aby prezes PMPG Polskie Media wyszedł za kaucją wbrew wnioskowi prokuratury o bezwzględny areszt. Choć kaucja została wpłacona, protokół spisany, a wpłacająca kaucję żona pouczona, a więc wszystkie warunki zostały spełnione, Lisiecki nie wyszedł na wolność. 

W sobotę, na swoim blogu zabrał w tej sprawie głos (https://www.wprost.pl/blogi/michal-lisiecki/10205893/dziekuje-tym-ktorzy-we-mnie-wierzyli.html). Jego tekst został również opublikowany w bieżącym numerze tygodnika „Wprost”.

„Apeluję do sędziów, mecenasów, a także prokuratorów, o odwagę cywilną i nieuleganie systemowym naciskom, które są nieskrywaną rzeczywistością w dzisiejszych czasach.  To Bóg i Prawo mogą być jedynym zwierzchnikiem waszego sumienia.” – napisał Lisiecki i dodał: „Apeluję też do mediów. Naszą wydawców, i waszą – dziennikarzy – rolą jest patrzenie władzy na ręce, każdej władzy. Jak mówił prezydent Thomas Jefferson: <<…gdzie prasa jest wolna, a ludzie potrafią czytać – tam wszystko będzie dobrze>>”.

 

http://www.media.pmpg.pl/pr/427705/oswiadczenie-pmpg-polskie-media-s-a-w-zwiazku-z-przetrzymywaniem-w-are

http://www.media.pmpg.pl/pr/427123/oswiadczenie-michala-m-lisieckiego-prezesa-pmpg-polskie-media-s-a

 

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów