Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

31.03.2019

„Do Rzeczy” (14) Mit 200 tysięcy. Śledztwo „Do Rzeczy”: Kto próbuje obciążyć Polaków zbrodniami Hitlera

Inne wersje: txt

Skąd się wzięło nieprawdziwe oskarżenie Polaków o wymordowanie podczas II wojny światowej 200 tys. Żydów docieka Wojciech Wybranowski w artykule „Anatomia kłamstwa”.

Określenie „ojkofobia”, spopularyzowane przez Rogera Scrutona, nigdzie nie objaśnia emocji dominujących w polityce i debacie publicznej tak dobrze jak w Polsce – zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Ojkofobia: chorzy z pochodzenia”.

Cytaty z „Mein Kampf” wygłaszane pod częstochowskim obrazem. Tak twórcy teatralni chcą udowodnić, że hitlerowska idea narodowego socjalizmu jest dziś w Polsce programem politycznym – pisze Agnieszka Niewińska w artykule „Może ty też jesteś faszystą?”.

 Na łamach „Do Rzeczy” również:

Tylko PiS obroni Polskę – mówi prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.

Czasy, w których pełnometrażowa animacja była gwarancją bezpiecznej, rodzinnej rozrywki, dawno minęły. Dzisiaj wycieczka z dzieckiem do kina to wyprawa na pole minowe  zauważa Piotr Gociek w artykule „Kreską po głowie”.

Co naprawdę znaczy Fort Trump? – wyjaśnia Sławomir Dębski, dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, w rozmowie z Marcinem Makowskim.

Sosabowski miał rację – mówi Antony Beevor, brytyjski znawca historii II wojny światowej, w rozmowie z Piotrem Włoczykiem.

Katastrofy boeingów 737 MAX 8 ukazują ryzyko związane z zastosowaniem sztucznej inteligencji, której błędy mogą prowadzić do tragedii. Dwie rozbite maszyny nie zatrzymają jednak dalszej automatyzacji przemysłu lotniczego –przekonuje Jacek Przybylski w artykule „Horror w kokpicie”.

Na podstawie unijnych statystyk można stwierdzić jednocześnie, że Warszawa jest bogatsza od Wiednia lub biedniejsza od wschodnich Niemiec – zauważa Stefan Sękowski w tekście „Nierówna gonitwa za Europą”.

Za zwycięstwami w Formule 1 stoi armia ludzi, którzy projektują i wykonują bolidy. Ich praca jest równie ważna, jak i umiejętności kierowców. A może nawet ważniejsza – pisze Łukasz Majchrzyk w artykule „Bolidy z laboratorium”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Waldemar Łysiak o dziurawej sztuce Henry’ego Moore’a.

 Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 1 kwietnia 2019

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Kontakt dla mediów