Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

06.01.2019

„Do Rzeczy” (2) Warszawa – poligon totalnej opozycji. Nowy prezydent Rafał Trzaskowski spycha stolicę na lewo

Inne wersje: txt

Nowy prezydent Warszawy rozpoczął urzędowanie od walki z tradycjami bożego narodzenia i zapowiedział kontrowersyjne zmiany. Czy stolica stanie się tak jak Poznań areną radykalnie lewicowej rewolucji światopoglądowej? zastanawia się Wojciech Wybranowski w artykule „Prezydent na barykadzie”.

Problemem Platformy jest konformizm – mówi Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

PiS obalił nie tylko wiele stereotypów dotyczących samej partii, lecz także odnoszących się w ogóle do prawicy przekonuje Kamila Baranowska w artykule „Mity na temat PiS”.

 Prałat Henryk Jankowski nie został odznaczony żadnym wysokim orderem za swoją działalność antykomunistyczną. Tak jakby wszyscy wiedzieli, że to skandalowa bomba zegarowa – pisze Piotr Semka w tekście „Tajemnice parafii św. Brygidy”.

„Roma” Alfonso Cuaróna to faworyt do zdobycia Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. I przykład rywalizacji między gigantami internetowymi –  zauważa Piotr Gociek w artykule „Kobieta w klatce”.

Ostatni zajazd na Litwie opisany w „Panu Tadeuszu” pokazuje z historyczną dokładnością przebieg szlacheckiego napadu na włości znienawidzonego wroga – pisze Jacek Komuda w tekście „Zajazdy: z dekretem i szablą na sąsiada”.

Jest już w smartfonach, komputerach i domach. Rok 2019 ma być jednak okresem wyjątkowo dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji. Algorytmy mogą zastąpić kierowców, prawników, prezenterów, a także lekarzy czy ministrów. Czy będą 70 stanowić dla nas realne zagrożenie? zastanawia się Jacek Przybylski w artykule „Ludzkość 2.0”.

Jak zatrzymać nielegalną imigrację tłumaczy Yonatan Jakubowicz, dyrektor zarządzający Izraelskiego centrum Polityki Imigracyjnej, w rozmowie z Janem Wójcikiem.

Niemiecka gospodarka otwiera się na Ukraińców, ale tych wykwalifikowanych. Wielu w Polsce odetchnęło. Czy słusznie? zastanawia się Łukasz Zboralski w tekście „Niemieckie przejęcie”. 

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Piotr Semka ocenia politykę historyczną Ukrainy.

 

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 7 stycznia 2019

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów