Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

26.12.2018

„Do Rzeczy” (1) 2019 – decydujące starcie. Kto będzie rządził Polską? Kto będzie wodził rej w Unii Europejskiej?

Inne wersje: txt

Wojna na całego? Decydujące starcie? Gra o wszystko? Tak można byłoby nazywać rok 2019, gdyby nie to, że w sporze o Polskę powiedziano już wszystko. I, co gorsza, użyto już większości mocnych słów zauważa Piotr Semka w artykule „Na ostatniej prostej”.

Najbliższych 12 miesięcy przyniesie zwolennikom PiS wiele stresów i bólu, a zwolennikom PO – wiele rozczarowań – zapowiada Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Rok kontrolowanego chaosu”.

Koniec z hasłem „Więcej Europy” – postuluje prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS, w rozmowie
z Łukaszem Warzechą.

 Na łamach „Do Rzeczy” również:

Nadchodzące wybory do Parlamentu Europejskiego mogą mocno zmienić układ sił wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości. Zyska frakcja partyjnych „gołębi” bliska Mateuszowi Morawieckiemu, „jastrzębie” polecą do Brukseli, a po ewentualnie wygranych przez PiS wyborach Zbigniew Ziobro będzie mieć problem, by „odnowić” ministerialny mandat – prognozuje Wojciech Wybranowski w artykule „Jastrzębie i gołębie”.

Gdyby Kolumb został artystą, malowałby jak Tintoretto. Włosi świętują 500. rocznicę urodzin artysty, który odkrył dla sztuki nowe terytoria pisze Wiesław Chełminiak w tekście „Niebo spadło na ziemię”.

W Moskwie, Berlinie, Warszawie czy na wileńskim Antokolu? Gdzie znajduje się mózg Józefa Piłsudskiego? –  zastanawiają się Agnieszka Rybak i Anna Smółka w artykule „Gdzie jest mózg Marszałka”.

Rządzący arcykatolickimi Filipinami Rodrigo Duterte rozpoczął szaleńczą kampanię wymierzoną w Kościół i Boga. Czy to początek końca tego polityka?docieka Piotr Włoczyk w tekście „Prezydent na wojnie z Bogiem”.

Showmax wycofuje się z Polski i zostawia klientów, którzy mogą przesądzić o dominacji na naszym rynku VOD. Jest o co się bić – to perspektywiczna branża i ogromne pieniądze pisze Radosław Wojtas w artykule „Bilet – szybkie łącze”.

Robert Kubica trafił do zespołu o bogatej historii, zespołu, który napędza pasja. Podobnie jak Polaka – zauważa Łukasz Majchrzyk w tekście „Z miłości do prędkości”.

Już w 2019 roku miłośnicy wodnych zabaw zyskają nową atrakcję. W pobliżu Żyrardowa ma zostać otwarty ogromny aquapark Suntago Wodny Świat – największy zadaszony wodny park rozrywki w Europie – pisze Jacek Przybylski w artykule „Wodne królestwa”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Friedman, Chodakiewicz, Bartosiak i Gociek o Polsce za sto lat.


Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od czwartku, 27 grudnia 2018.

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów