Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

09.12.2018

„Do Rzeczy” (50) Cała prawda o imigrantach w Polsce. Ilu ich naprawdę jest? Ilu przybyło ostatnio?

Inne wersje: txt

Polski rząd deklaruje, że nie podpisze dokumentu, który prowadziłby do szerokiego napływu imigrantów do krajów europejskich. Tylko że do Polski obcokrajowcy i tak napływają wielką falą pisze Wojciech Wybranowski w artykule „Coraz więcej imigrantów”.

Coraz częstsze przypadki mordów, gwałtów i kradzieży dokonanych przez przybyszy z krajów islamskich sprawiły, że więcej rządów UE słucha już obaw swych wyborców i zaostrza przepisy dotyczące przyjmowania imigrantów – zauważa Jacek Przybylski w tekście „Europa ma dość”.

 

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Spektakularny rozpad klubu Nowoczesnej nastąpił w fatalnym momencie dla Grzegorza Schetyny. Opozycji pozostaje ok. dwóch miesięcy na podjęcie decyzji, czy startuje ze wspólnej listy w majowych eurowyborach – stwierdza Piotr Semka w artykule „Antypisowski Klub Wspinaczkowy”.

Nudy i dialogi, od których bolą zęby. Jest nawet gorzej: serial „1983” to dzieło okrutnie fałszywe tak o pierwszym polskim serialu Netflixa pisze Piotr Gociek w tekście „W oparach absurdu”.

Najnowsza powieść Pawła Lisickiego wzbudziła emocje krytyków zarówno z „Gazety Wyborczej”, jak i „Przeglądu Katolickiego”. Jednak recenzenci chyba nie czytali lub nie zrozumieli książki? – stwierdza Grzegorz Kucharczyk w artykule „Przerażająco obrzydliwa wyobraźnia?”.

Pierwszych zamachów terrorystycznych na Bliskim Wschodzie dokonali żydowscy ekstremiści z Lechi i Irgunu – zauważa Piotr Zychowicz w tekście „Terroryści z gwiazdą Dawida”.

Czy francuski protest „żółtych kamizelek” to preludium do czegoś większego? I czy zawieszenie podwyżek cen benzyny ugasi ten pożar? – zastanawia się Olivier Bault w artykule „Bunt czy powstanie”.

Unia Europejska zabiera się po raz kolejny do ratowania świata. Zamierza bezwzględnie zakazać plastikowych produktów jednorazowego użytku – pisze Tomasz Teluk w tekście „Świat bez plastiku”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Łukasz Warzecha na wojnie z globalnym ociepleniem.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 10 grudnia 2018.

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów