Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

02.12.2018

„Do Rzeczy” (49) Co wolno ambasadorowi.

Inne wersje: txt

Mocna rozmowa z Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce.

Nikogo w Polsce  nie pouczam – przekonuje Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce, w rozmowie
z Marcinem Makowskim.

Jak doszło do tego, że polskim władzom wysłano niechlujnie napisany list w obronie wolności mediów – a naprawdę w obronie kapitału USA? docieka Marcin Makowski w artykule „Jak Mosbacher z sojusznikiem”.

Polityka, która nie jest prowadzona pod kątem interesów, skazuje na gorzkie rozczarowania – podkreśla Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Życie uczuciowe państwa”.

 Na łamach „Do Rzeczy” również:

Jest w PiS syndrom roku 2007 – mówi prof. Waldemar Paruch, pełnomocnik premiera ds. utworzenia i funkcjonowania Centrum Analiz Strategicznych, w rozmowie z Kamilą Baranowską.

Zrobiłem to. Przeczytałem dla państwa książkę „Nowy rozdział” Roberta Biedronia. Proszę to docenić, bo to bardzo męcząca lektura. Chociaż może błędem jest nazywanie tego ponaddwustustronicowego woluminu książką – to w istocie rozbudowana ulotka wyborcza pisze Łukasz Warzecha w artykule „Robert Biedroń, czyli wydmuszka”.

Lech Wałęsa zwalczał braci Kaczyńskich, bo byli świadkami erozji jego biografii –  zauważa Sławomir Cenckiewicz w tekście „Wałęsa – klątwa Kaczyńskich”.

W rzymskim Museo dell’Ara Pacis króluje Marcello Mastroianni, gwiazdor zmarły 22 lata temu. Poświęcona mu monograficzna wystawa przyciąga tłumy fanów pisze Monika Małkowska w artykule „Włoski kochanek profilem”.

Dla zbuntowanych Kozaków Żyd był tak samo przeklętym wrogiem jak polski szlachcic i ksiądz zauważa Jacek Komuda w tekście „Holokaust Chmielnickiego”.

Rosjanie zaatakowali na Morzu Azowskim niemal dokładnie w piątą rocznicę rozpoczęcia Majdanu w 2013 r. – podkreśla Piotr Semkaw artykule „Ukraińska huśtawka strachu”.

Za wzrost cen prądu odpowiada unijna polityka energetyczno‑klimatyczna – przekonujeTomasz Cukiernik
w tekście „Interes na prądzie”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również byli szefowie MSZ mówią o swojej polityce: wizja Waszczykowskiego kontra wizja Sikorskiego.

 

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 3 grudnia 2018.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów