Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

28.10.2018

"Wprost" (44) Portret polskiego miliardera

Inne wersje: txt

Temat z okładki. „ Wprost“ przedstawia portret polskiego miliardera stworzony na podstawie listy 100 najbogatszych tygodnika „Wprost“ stworzony na podstawie badania ekonomistów z Uniwersytetu Warszawskiego.

Na stronach „Wprost" również:

Kaczyński i Schetyna na huśtawce  nastrojów. Toczy się jeszcze walka o drugie tury, trwa montowanie sejmikowych koalicji. PiS i KO rozliczają wybory samorządowe, ale już się szykują do kolejnych.  

Dlaczego wygrał Trzaskowski. W przyszłym parlamencie mogą się znaleźć jedynie Platforma i PiS. To utrwali obecną wojnę domową na polskiej scenie politycznej.

Koniec świata PSL. Dariusz Klimczak i Adam Jarubasz z PSL w niedzielę 21 października poszli spać jako marszałkowie sejmików wojewódzkich łódzkiego i świętokrzyskiego. Obudzili się jako przegrani liderzy organizacji wojewódzkich PSL.

Podatek Vat 250 miliardów strat. Decyzją Donalda Tuska w ABW zlikwidowano dopartment ochrony interesów ekonomicznych państwa. To sygnał, że ten obszar nie jest strategiczny punktu widzenia widzenia państwa czy działań służb specjalnych – twierdzi Marcin Horała szef sejmowej komisji ds. wyłudzeń VAT.

Społeczeństwo

Czy kościół zniesie winę księży. Kilka osób dziennie chce opowiedzieć o krzywdach, których doznały w dzieciństwie ze strony duchownych. Ludzie poczuli, że wreszcie zostaną potraktowani poważnie.

Biznes 

Polska jachtem stoi.  Nawet 1,5 mld rocznie wart jest polski eksport branży jachtowej. Problem jednak w tym, że produkujemy niemal wyłącznie na eksport inie od własnymi markami.

W świecie ludzi i robotów. W Amazonie pracuje dziś ponad 570 tyś ludzi I 100 tyś. robotów. W ciągu ostatniego roku przybyło 230 tyś. nowych pracowników. Nie sprawdzają się przewidywania, że roboty zabierają im pracę.

Innowatorzy nagrodzeni po raz ósmy. Gala Innowatory Wprost 2018, na której nagrodzono najbardziej innowacyjne firmy i projekty roku, zgromadziła przedstawicieli świata biznesu, polityki i nauki.

Zagranica

Dlaczego zginął Dżamal Chaszukdżi. Powiązania zamordowanego w Stambule dziennikarza z saudyjską bezpieką okazały się dla niego równie zabójcze co pozycja nieformalnego rzecznika Bractwa Muzułmańskiego w zachodnich i arabskich mediach.

Zdrowie

Palący problem.  Co trzeci Europejczyk doświadcza zgagi. Dla jednych to mało znacząca dolegliwość, innym skutecznie utrudnia codzienne funkcjonowane i odbiera radość życia.

Patent “Wprost”…Jak rozwieść się bez wojny. 

 

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 29 października trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski i będzie dostępne w formie e-wydania

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów