Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

21.10.2018

"Wprost" (43) Dzieci księży przerywają milczenie

Inne wersje: txt

Temat z okładki. Dzieci księży przerywają milczenie. Społeczństwie ciągle uważa, że to hańba, kiedy ksiądz ma dziecko. Ale ta sytuacja krzywdzi przede wszystkim dziecko mówi dr Marta Abramowicz, autorka książki „Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica“

Na stronach „Wprost" również:

Falenta: za aferą taśmową stał współpracownik Tuska. Sowa I Przyjaciele to była tajna knajpa przygotowana pod polityków. Moim zdaniem od początku to miało być studio nagrań – mówi Marek Falenta, biznesmen skazany za aferą taśmową.

Przed decydującą turą.  PiS szuka Haków na Rafała Trzaskowskiego, Koalicja Obywatelska może zaatakować aferą PCK, wojewoda łódzki zapowiada wygaszenie mandatu Hannie Zdanowskiej.

PiS powinien wysłać Kaczyńskiego na emeryturę. Trzaskowski I Jaki kandydują na stanowisko prezydenta Warszawa, żeby po tem zostać prezydentem Polski. Chcą powtórzyć drogę Lecha Kaczyńskiego – mówi prof. Jadwiga Staniszkis.

Afera stalowa, czyli jak wyłudzano VAT. Przez blisko cztery lata Andrzej Parafianowicz – ówczesny wiceminister finansów odpowiedzialny był za aparat skarbowy – nie zrobił prawie nic, by ukrócić proceder wyłudzania podatku Vat przy obrocie stalą – takie wnioski płyną z ekspertyzy prawnej jego działań do której dotarł “Wprost”

Społeczeństwo

Raka się leczy, a ciążę prowadzi. Co roku dwa tysiące młodych Polek słyszy diagnozę – nowotwór złośliwy. Wiele z nich to młode matki, niektóre w ciąży. Coraz częściej leczenie okazuje się skuteczne i dziewczyny po terapii wracają do normalnego życia. Jak Beata.

Biznes 

Moda na polskie wino. W krajowych winnicach właśnie kończy się winobranie. Mijające lato było dla winiarzy najlepszym sezonem od lat. Winnic w Polsce wciąż przybywa, a wina zyskują na jakości.

Boom na whisky. Polacy zamieniają swój stosunek do alkoholi, zatępując mniej szlachetne trunki tymi droższymi, nierzadko importowanymi z odległych zakątków globu.

Gdańsk na baterie. Były współpracownik Elona Muska wraz z polskim biznesmenem z Kalifornii budują w Gdańsku jedną z najnowocześniejszych fabryk litowo-jonowych modułów bateryjnych. O swojej inwestycji mówią Peter Carlsson oraz Adam Drewniany.

Zagranica

Uciszyć dziennikarza. Jaka jest cena za uciszenie reportera? Arabia Saudyjska przekonuje się właśnie, że może być wysoka. Wielu jednak wciąż się opłaca.

Niemiecka woja o media. Media publiczne w Niemczech to potężna machine, z którą trudno konkurować prymitywną propagandą. Autocenzura niektórych dziennikarzy i omijanie drażliwych tematów powodują jednak, że maszyneria ta traci stopniowo swoje wpływy.

Zdrowie

Gdy hormony dają się we znaki. Hormony- każdy słyszał, nikt nie widział. Zaskakujące, że ich nierównowaga potrafi – dosłownie I w przenośni wywrócić życie do góry nogami. W artykule dowiemy się o diecie normalizującej hormony a także suplementach I ziołach wspierających odzyskać balans zdrowia.

5 sposobów…Jak zmotywować dziecko do nauki 

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 22 października trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski i będzie dostępne w formie e-wydania

 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów