Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

07.10.2018

"Wprost" (41) Zmiana. Nowy układ w obozie władzy.

Inne wersje: txt

Temat z okładki. Zmiana. Po wyborach samorządowych dojdzie do przetasowań w PiS. Kto wygra walkę o wpływy?

Na stronach „Wprost" także:

Nowy układ władzy. Po wyborach samorządowych w obozie władzy dojdzie do nowego rozdania. Kto wygra walkę o wpływy, a kto na niej straci?

Pęknięcie w klubie PiS. Przegrane głosowanie nad kandydaturą rzecznika praw dziecka to efekt walki o wpływy na prawicy i żółta kartka dla duetu Terlecki – Mazurek, który rządzi klubem PiS. 

Jak rolnik z rolnikiem. Minister Jan Krzysztof Ardanowski dogaduje się z polską wsią. W kuluarach mówi się, że jest pogromcą PSL. Tylko czy wspólnego języka z chłopami wystarczy na długo? 

Mam nadzieję, że Tusk wróci. Donald Tusk skumulował atuty, które pozwolą mu wystąpić w charakterze patrona całej opozycji. Bez niego ma ona dużo mniejsze szanse – mówi „Wprost” prof. Aleksander Smolar, prezes Fundacji Batorego. 

Społeczeństwo

Jak to robią w PiS…, a jak w Platformie. Wyborcy PiS zaczynają współżycie blisko rok później niż wyborcy Platformy i SLD – mówi prof. Zbigniew Izdebski, seksuolog. 

Ateista wśród katolików. Nikt mu nie zabrania nie wierzyć w Boga. Z szacunku do wierzących lepiej by jednak było, gdyby się z tym nie obnosił.

Biznes 

Jak grano o Chopina. Francuska firma LTR była bliska podpisania umowyna wynajem powierzchni handlowych na Lotnisku Chopina. Za ceny 12 razy niższe niż rynkowe. „Wprost” dotarł do dokumentów w tej sprawie. 

Bitwa o wyjście. Przedsiębiorcy walczyli, by opóźnić wprowadzenie exit tax, czyli podatku od wyprowadzenia firmy za granicę. Rząd był jednak nieugięty i nowy podatek będzie obowiązywał od początku 2019 r. 

Małopolskie Orły nagrodzone. Najlepsi przedsiębiorcy regionu odebrali nagrody na gali Orły Wprost w Krakowie. 

Zagranica

Zaproszenie nie do odrzuceni. Turcja i Rosja wciągają Europę do antyamerykańskiej gry na Bliskim Wschodzie. Groźba uruchomienia nowej fali migracji z Syrii okazuje się bardzo skuteczna. 

Boris, ostatnia nadzieja Albionu na udany brexit. Boris Johnson to inteligentny improwizator i świetny mówca, ale ponoć leń i kobieciarz. Torysi coraz częściej mówią, że tylko on może z sukcesem wyprowadzić Wielką Brytanię z UE. 

Zdrowie

Młodzi, szczupli, chorzy. Wysoki cholesterol kojarzony jest głównie z osobami starszymi, ale często odkrywa się go u 30-latków.

Kultura

Na kogo czyhają rusałki. Ten film powstał z żalu, że nie udało się powiedzieć sobie wszystkiego – mówi Janusz dwa lata po śmierci brata Andrzeja. „Jak pies z kotem” to opowieść o dwóch Kondratiukach. 

Patent “Wprost” Jak się nie wypali. Wypalenie zawodowe jest jak grypa. Może dopaść każdego, choć nie każdy tak samo ostro je przechodzi. Jak się przed nim bronić? 

 

Najnowsze wydanie tygodnika „Wprost” w poniedziałek 8 października trafi do kiosków i salonów prasowych na terenie całej Polski i będzie dostępne w formie e-wydania

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów