Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

28.11.2017

Oak Deweloper – kolejny etap rozwoju projektu Wprost Nieruchomości

Inne wersje: txtpdf

Oak Deweloper to kolejny etap rozwoju projektu Wprost Nieruchomości. Projekt jest częścią Grupy PMPG Polskie Media. Umowa spółki została podpisana w ubiegłym tygodniu w Warszawie.

Po trzech latach działalności sprzedażowej na rzecz innych deweloperów spółka Oak Property Sp. z o.o., operator Wprost Nieruchomości, zdecydowała o uruchomieniu spółki zależnej i rozszerzeniu oferty o usługi deweloperskie. PMPG Polskie Media SA ma 25 proc. udziałów w projekcie Wprost Nieruchomości i 25 proc. udziałów w nowym projekcie.

„Postanowiliśmy wykonać kolejny krok rozwoju naszej grupy i zacząć realizować własne projekty deweloperskie, posiadając zarazem jedną z pierwszych firm na rynku specjalizującą się w organizowaniu sprzedaży i marketingu dla deweloperów” – wyjaśnia Artur Wach, zarządzający Wprost Nieruchomości i członek Rady Nadzorczej Oak Deweloper, przez wiele lat związany z Home Broker, m.in. na stanowisku regionalnego dyrektora sprzedaży, a następnie – z Lions House.

„To naturalny krok w rozwoju projektu. Do tej pory oferowaliśmy wsparcie w sprzedaży i zarządzaniu projektami nieruchomościowymi, teraz chcemy je sami tworzyć” – mówi Michał M. Lisiecki, prezes Zarządu PMPG Polskie Media SA. Podkreśla, że rozwojowi nowego projektu sprzyja korzystna sytuacja na rynku nieruchomości. Według raportu REAS, wzrost gospodarczy na poziomie ok. 4 proc. i spadek bezrobocia sprzyjają rozwojowi rynku nieruchomości. Do końca 2017 r. w Polsce rozpocznie się budowa ok. 100 000 mieszkań.   

W Radzie Nadzorczej Oak Deweloper zasiada również Karol Dąbrowski, ekspert ds. finansowania inwestycji, wcześniej związany m.in. z Open Finance, Home Broker, Lion’s Bank i Idea Bank. 

Oak Deweloper będzie realizował projekty condo hoteli w Warszawie i okolicach oraz miejscowościach turystycznych w całej Polsce.

Wprost Nieruchomości zajmuje się głównie nieruchomościami inwestycyjnymi, condo hotelami i nieruchomościami mieszkalnymi premium. Część projektów jest opisana na stronie http://www.nieruchomosci.wprost.pl/Nasze-projekty. Wprost Nieruchomości oferuje również kompleksowe doradztwo w zakresie nieruchomości dywidendowych, włącznie z rekomendacjami co do ich charakteru i przeznaczenia. Spółka prowadzi również biura sprzedaży dla deweloperów.

Pod marką Wprost Nieruchomości działa także portal (http://www.nieruchomosci.wprost.pl/) poświęcony branży nieruchomości, w którym publikowane są rankingi nieruchomości, raporty rynkowe z dziedziny nieruchomości oraz ciekawostki branżowe.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Zapamiętaj mnie
Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów