Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

21.11.2017

Krzysztof Klimaszewski dyrektorem finansowym PMPG Polskie Media

Inne wersje: txtpdf

Krzysztof Klimaszewski objął stanowisko dyrektora finansowego Grupy PMPG Polskie Media.

Klimaszewski jest niezależnym doradcą finansowym, wcześniej przez wiele lat pełnił rolę zastępcy dyrektora i dyrektora finansowego Polskiego Radia oraz członkiem rady nadzorczej Radia Koszalin. Był związany również z Portem Lotniczym Warszawa Modlin i Przedsiębiorstwem Porty Lotnicze. Ma wykształcenie wyższe ekonomiczne, dokształcał się w dziedzinie zarządzania finansami zarówno w kraju, jak i zagranicą. Odbył m.in. staż w Kanadzie w Canadian Broadcasting Corporation oraz był analitykiem Statistcs Network European Broadcasting Union. 

„Powołanie Krzysztofa Klimaszewskiego na stanowisko dyrektora finansowego jest związane z planami rozwoju grupy i jednocześnie coraz wyższymi wymaganiami w obszarze raportowania stawianymi spółkom notowanym” – wyjaśnia Michał Maciej Lisiecki, prezes Zarządu PMPG. Dodaje, że nowy dyrektor finansowy będzie odpowiedzialny m.in. za proaktywne zarządzanie finansami Grupy, kontrolę i przestrzeganie dyscypliny w obszarze  finansów, a także za przygotowanie nowej struktury raportowania wyników i opracowanie prognoz na 2018 r.

Stanowisko dyrektora finansowego Grupy PMPG dotychczas pozostawało nieobsadzone, a Dział Finansów był nadzorowany przez Joannę Garbacz, która pozostaje na stanowisku kontrolera finansowego.

Grupa PMPG Polskie Media działa na rynku mediów, przede wszystkim jako wydawca dwóch ważnych tygodników opinii oraz związanych z nimi serwisów internetowych.  W sumie media grupy PMPG Polskie Media notują dziś następujące zasięgi:

- 3 500 bezpośrednich uczestników wydarzeń organizowanych pod marką „Wprost” lub „Do Rzeczy”

- 200 000 czytelników drukowanych i cyfrowych wydań tygodników „Wprost” i „Do Rzeczy”

- 380 000 fanów na Facebooku

- 550 000 obserwujących na Twitterze

- 4 000 000 użytkowników serwisów internetowych Wprost.pl, DoRzeczy.pl, SuperHistoria.pl, Film.com.pl 

- 23 215 000 odsłon serwisów internetowych.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.ploraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Zapamiętaj mnie
Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów