Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

08.05.2017

Już jutro premiera „Gwiazd” – kinowej produkcji Film Point Group

Inne wersje: txtpdf

Już jutro w warszawskim kinie Cinema City Sadyba odbędzie się uroczysta premiera najnowszego filmu Jana Kidawy-Błońskiego pt.: „Gwiazdy”. Pierwsza kinowa produkcja Film Point Group, spółki zależnej PMPG Polskie Media, wejdzie do kin w najbliższy piątek.

Pierwsze recenzje wskazują, że „Gwiazdy” mogą być najlepszym filmem Jana Kidawy-Błońskiego, reżysera nagradzanego m.in. za „Różyczkę” i „Skazanego na bluesa”.  

„Gwiazdy” to opowieść o wielkiej miłości i wielkiej piłce. Kibice znajdą w niej wspomnienie najlepszych lat polskiej piłki nożnej, awansu Górnika Zabrze do finału Pucharu Zdobywców Pucharów, echa sukcesów kadry Kazimierza Górskiego, polskiego mistrzostwa olimpijskiego z Monachium i trzeciego miejsca w Mistrzostwach Świata 1974. Ale obok wielkiej piłki jest w „Gwiazdach” jeszcze wielka miłość i niezapomniany „drugi plan” – Śląsk ze swoja niełatwą historią. Bohaterem filmu jest Jan Banaś (Mateusz Kościukiewicz), który dorasta na Śląsku. Od dzieciństwa jego największą pasją jest piłka, a największym rywalem… oddany kumpel Ginter (Sebastian Fabijański). Z czasem rywalizacja przyjaciół przenosi się z podwórka na stadiony śląskich klubów – Polonii Bytom i Górnika Zabrze – i wykracza daleko poza boisko, a stawką w niej jest miłość oraz udział w olimpiadzie i mistrzostwach świata.

Smaczku filmowi niewątpliwie dodaje plejada gwiazd – nie tylko aktorskich – w rolach drugoplanowych i epizodach. Na ekranie zobaczymy m.in. wyjątkową kreację Magdaleny Cieleckiej, niezapomnianą rolę Mariana Dziędziela, świetnego Eryka Lubosa i Pawła Deląga. W filmie pojawiają się również m.in. Grażyna Torbicka i wokalista grupy VOX, Witold Paszt.    

Znakomite efekty specjalne pozwoliły reżyserowi spleść ujęcia z archiwów telewizyjnych i filmowych ze zdjęciami z filmów w niesamowitą, żywą i poruszającą opowieść o wielkich namiętnościach i o strasznych – z punktu widzenia dzisiejszego widza – czasach, w których przypadła młodość bohaterów tej opowieści.   

„Film budzi niezwykłe emocje we wszystkich grupach wiekowych a po ocenach recenzentów nabieram przekonania, iż ta filmowa historia ma potencjał, by zdobyć serca widzów podobnie jak wpisany w historię Śląska i Zabrza kinowy hit „Bogowie”” – mówił po śląskiej prapremierze ilmu Michał Maciej Lisiecki – współproducent, prezes PMPG Polskie Media.      

Film „Gwiazdy” trafi do kin w całej Polsce w najbliższy piątek, 12 maja 2017 r.

Producentem filmu jest Film Point Group, spółka zależna PMPG Polskie Media. PMPG również partycypowała w produkcji „Gwiazd”. Koproducentami filmu są także: Narodowe Centrum Kultury, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, miasto Zabrze, Silesia Film, Lightcraft, Telewizja Polska oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej. Za dystrybucję filmu w Polsce odpowiada Kino Świat. Mecenasami „Gwiazd” są m.in. Ekstraklasa i Polski Związek Piłki Nożnej.    

FB #Gwiazdy: www.facebook.com/FilmGwiazdy

FB #FilmPointGroup: www.facebook.com/Film.PointGroup

FB #PMPGPolskieMedia:  https://www.facebook.com/PMPG.SA

Twitter #Gwiazdy: https://twitter.com/GWIAZDYfilm

Twitter #FilmPointGroup: https://twitter.com/FilmPointGroup

Twitter #PMPGPolskieMedia:  https://twitter.com/PMPG_PL

Rozmowa z aktorami i reżyserem w studio PZPN:

https://www.laczynaspilka.pl/specjalne/tylko-u-nas/wideo-sebastian-fabijanski-i-karolina-szymczak-opowiadaja-dlaczego-warto-obejrzec-film-gwiazdy

https://www.youtube.com/watch?v=1H2xERn5vQ4&t=3s

Wybrane recenzje po prapremierze w Zabrzu 20 kwietnia 2017:

http://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114438,21662408,widzielismy-gwiazdy-myslicie-ze-to-film-tylko-o-futbolu.html

http://www.dziennikzachodni.pl/sport/a/zabrze-przedpremierowy-pokaz-filmu-gwiazdy-o-pilkarzu-janie-banasiu-wideozdjecia,12006213/

http://sport.interia.pl/pilka-nozna/news-film-o-slynnym-pilkarzu-janie-banasiu-gwiazdy-na-ekranie,nId,2384553

http://www.telemagazyn.pl/artykuly/gwiazdy-kasciukiewicz-fabijanski-torbicka-i-nawalka-na-premierze-w-zabrzu-wideo-zdjecia-57357.html

http://www.tvs.pl/informacje/zabrze-tlum-gwiazd-i-celebrytow-na-premierze-filmu-gwiazdy-wideo-zdjecia

http://www.dziennikzachodni.pl/sport/a/zabrze-przedpremierowy-pokaz-filmu-gwiazdy-o-pilkarzu-janie-banasiu-wideozdjecia,12006213/

http://www.gol24.pl/1-liga/a/zabrze-przedpremierowy-pokaz-filmu-gwiazdy-o-pilkarzu-janie-banasiu-wideozdjecia,12006213/

https://roosevelta81.pl/zaprezentowano-film-gwiazdy-wielka-uroczystosc-w-zabrzu/

http://sportowasilesia.pl/strefa-konesera/item/1086-przedpremierowy-pokaz-filmu-gwiazdy-za-nami.html

http://www.um.zabrze.pl/mieszkancy/aktualnosci/w-zabrzu-odbyl-sie-przedpremierowy-pokaz-filmu-gwiazdy

http://wpolityce.pl/kultura/336473-banas-boniek-i-pilkarze-polskiej-kadry-zachwyceni-gwiazdami-zwiastun

https://www.youtube.com/watch?v=7tsliETwVDY

http://sport.interia.pl/pilka-nozna/news-film-o-slynnym-pilkarzu-janie-banasiu-gwiazdy-na-ekranie,nId,2384553

https://silesion.pl/to-nie-tylko-film-o-fusbalu-20-04-2017

http://www.sportslaski.pl/info/gwiazdy-w-zabrzu-czy-jan-banas-zdobyl-serce-marleny.html

http://www.sport.tvp.pl/30029714/premiera-filmu-o-banasiu-emocje-jak-na-maracanie

http://www.naszraciborz.pl/site/art/1-aktualnosci/0-/57575-przej--347-cie-graniczne-w-cha--322-upkach-na-wielkim-ekranie---wczoraj-odby--322--si--281--przedpremierowy-pokaz-nbsp-filmu-gwiazdy.html

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów