Strona główna»Biuro Prasowe»Komunikat prasowy

Komunikat prasowy

26.12.2012

WPROST – najchętniej kupowany, najczęściej cytowany polski tygodnik

Inne wersje: txtpdf

Sprzedaż egzemplarzowa: 

139,5 tys. egz. wyniosło w październiku rozpowszechnienie płatne tygodnika WPROST. Wg danych opublikowanych przez ZKDP rozpowszechnienie WPROST wzrosło o 8,8 proc. w stosunku do września 2011 r. i było najwyższe wśród tygodników opinii.

Za WPROST we wrześniowym zestawieniu uplasowały się m.in. „Newsweek Polska":  128,3 tys. egz. (wzrost o 7,3 proc.), „Gość Niedzielny": 136,9 tys. egz. (spadek o 5 proc.), „Uważam Rze. Inaczej pisane": 126,9 tys. egz. (spadek o 5,5 proc.), „Polityka": 124,8 tys. egz. (spadek o 7,8 proc.) oraz „Gazeta Polska": 64 tys. egz. (spadek o 5,2 proc.).

Rozpowszechnianie płatne razem obejmuje wszystkie formy sprzedaży tygodnika, w tym prenumeratę, sprzedaż kioskową, sprzedaż e-wydań oraz tzw. inne formy rozpowszechniania, czyli np. egzemplarze dystrybuowane w samolotach, hotelach i restauracjach.

Przychody reklamowe:

WPROST pozostaje także liderem przychodów reklamowych. Wg danych Kantar Media, cennikowe przychody z reklam tygodnika w okresie od stycznia do października 2012 r. wynosiły 107,05 mln zł i były o 20 proc. wyższe niż w analogicznym okresie roku 2011.

Cytowalność:

WPROST jest również najczęściej cytowanym, a co za tym idzie – najbardziej opiniotwórczym - polskim tygodnikiem. W listopadzie inne media powoływały się na publikacje WPROST 155 razy – wynika z raportu Instytutu Monitorowania Mediów pt.: „Najbardziej opiniotwórcze media w listopadzie 2012”. W tym samym czasie „Newsweek Polska” cytowano 134 razy, a „Politykę” - 78. W sumie od początku roku media powoływały się na publikacje tygodnika WPROST ponad 2000 razy. Raporty Instytutu Monitorowania Mediów opierają się na monitoringu tytułów prasowych oraz mediów elektronicznych (telewizji, radia i Internetu). Nie uwzględniają natomiast cytowań w tzw. „przeglądach prasy”.

 *****

Obchodzący w tym roku 30. urodziny tygodnik WPROST to jeden z wiodących ogólnopolskich tygodników społeczno-informacyjnych. Ukazuje się od 1982 r. Wydawcą tygodnika WPROST jest Agencja Wydawniczo-Reklamowa WPROST. Jej większościowym udziałowcem jest od Platforma Mediowa Point Group SA. Redaktorem naczelnym WPROST jest Michał Kobosko, a dla tygodnika piszą m.in. Anna Gielewska, Michał Majewski, Paweł Reszka, Sylwester Latkowski, Andrzej Stankiewicz, Piotr Śmiłowicz, Magdalena Rigamonti, Zofia Wojtkowska, Piotr Najsztub, Cezary Michalski, Tomasz Jastrun, Krzysztof Daukszewicz. 

Bookmark and Share

Logowanie dla dziennikarzy

Przypomnij hasłoZarejestruj się

Kontakt dla mediów